Facebook İndir

Android için ücretsiz Facebook indir
tüm cihazlara Ücretsiz Facebook indir

Facebook, kişilerin aileleri, arkadaşları, sevdikleri ve tüm diğer kişiler ile irtibat kurmasını sağlayan sosyal bir platformudur. Bu sosyal ağ üzerinden insanlarla arkadaş olabilir, konuşabilir, mesajlaşabilir, oyunlar oynayabilirsiniz. 2004 yılında Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg ve bazı arkadaşları tarafından okulundaki arkadaşları arasında bir ağ olarak kurulmuştur. Daha sonra genişleyerek öncelikle Amerika’daki tüm okulları kapsamıştır. İlk kurulduğu zamanlarda sadece okullarda okuyan öğrencileri kapsayan Facebook daha sonraları şirketler ve benzeri kurumları kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Daha sonraları bazı sınırlamaları bulunsa da tüm kişilerin kullanımına açık olarak hizmet vermektedir.Facebook’un kuruluş amacı

Facebook kuruluş amacı olarak mesajlaşma olsa da sonradan yapılan eklentiler ve benzeri durumlar ile fotoğraf albümü oluşturabilme, oyun oynayabilme, video yükleyebilme ve oynatabilme, etkinlik oluşturabilme gibi özelliklere sahip olmuştur. Facebook dünya üzerinde en fazla ziyaret edilen sitelerin başında gelmektedir. Facebook indir özelliği ile en çok indirilen uygulamalar arasındadır. Ayrıca dünya üzerinde konuşulmakta olan pek çok dil ile yayınlanmaktadır. Kuruluşunda küçük bir bütçe ile kurulmuş olan Facebook ilerleyen zamanlarda büyük değer kazanmıştır.

Facebook hangi cihazlarda kullanılır?

Facebook en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer almasının bir sonucu olarak pek çok platform ve uygulama üzerinden ulaşılabilir şekilde güncellenmektedir. Bir milyarı aşan kullanıcısının her geçen gün artıyor olması bu sayededir.

  • Bilgisayarınızda
  • Tabletinizde
  • Akıllı Telefonunuzda
  • Akıllı Tvlerde
  • Ve bir çok elektronik cihazlarda

kısacası her yerde Facebook’a ulaşabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz yerde mesajlarınızı okuyup yeni mesaj gönderebilecek, fotoğraf paylaşıp arkadaşlarınızın fotoğraflarına bakabileceksiniz. Sosyal ağlardan irtibatınızın kopmamasının yanında zaman geçirmek ve eğlenmek için oyunlar oynayabilirsiniz.

Her Türlü Platform İçin Facebook İndirme

Tüm akıllı cihazlarınız için Facebook uygulamasını indirebilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Mobil cihazlarınız Android , iOS yada Windows Phone uygulaması üzerinden kullanılabilir.  Tüm cihazlar içinde Facebook uygulaması indirebilir ve kullanabilirsiniz. www.facebookindir.net adresinden ulaşabileceğiniz programları sorunsuzca indirebilirsiniz. Sürekli güncellenmekte olan site sizlere Facebook Messenger ve Facebook Lite uygulamaları da sunmaktadır. Bunlara ek olarak Facebook uygulamalarının nasıl kullanılacağına ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Facebook video uygulaması ile hazırlamış olduğunuz videoları daha kolay paylaşmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

facebook-nasil-kurulmustur

Posted in Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*